Hírek
2011. Augusztus 22. 14:25, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
14 millió visszapillantótükör egy év alatt?
Jövőre már akár 14 millió visszapillantó tükröt is összeszerelhetnek az SMR Hungary alkalmazottai, miután az indiai tulajdonban lévő cég felépítette új gyárát a mosonmagyaróvári Mowinparkban.
Az összeszerelő üzem beruházási költségének ötödét állami támogatásból fedezték.
Megkétszerezte komplett visszapillantótükör-összeszerelői kapacitását az indiai tulajdonban lévő mosonszolnoki SMR Hungary azáltal, hogy Mosonmagyaróváron is létesített egy üzemet. A mosonszolnokihoz hasonlóan évi hétmillió komplett tükör összeszerelésére képes új, 14 ezer négyzetméteres gyár közel 7 milliárd forintos beruházásához 1,4 milliárdot kitevő munkahelyteremtő támogatást kapott az elmúlt évet 1300 alkalmazottal zárt vállalat, amely a jövő év végére már 1500 embernek ad munkát - olvasható a Világgazdaságban.
Mint Tibori Pál-Levente vezérigazgató a lapot arról tájékoztatta, hogy a tervek szerint ebben az évben ugyanezeknek a gyártóknak szélesebb modellpalettához 14 millió tükröt és tükörrészegységet, valamint a tavalyihoz hasonlóan mintegy félmillió darab pótalkatrészt készít a vállalat.
A mosonmagyaróvári új üzem építési munkálatai áprilisban befejeződtek: jelenleg a technológiai vizsgálatok, tesztelések folynak. A gyártástechnológia több elemét már telepítették, szeptember végén pedig beindulhat a festőüzem is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot a nemzetgazdasági miniszter
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter benyújtotta a 2026. évi költségvetési törvényjavaslatot kedden Budapesten az Országgyűlésnek. A javaslatot Kövér László, az Országgyűlés elnöke vette át.
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Nagy István: zajlik az érintett telepek teljes mentesítése és ha nem lesz újabb fertőzés, akkor heteken belül feloldhatják a korlátoz�
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál
2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az előterjesztést, amely árréskorlátozást vezetne be a háztartási cikkeket árusító boltokban május közepétől szeptember elejéig