Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2019. Január 28. 09:46, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A rábízott gyerekről készített pornográf felvételeket

A rábízott gyerekről készített pornográf felvételeket

Gyermekpornográfia miatt kilenc év börtönbüntetésre ítélt a bíróság egy férfit. Az ítélet nem jogerős, az ügyészség súlyosításért fellebbezett – közölte a fővárosi főügyész hétfőn az MTI-vel.

Ibolya Tibor közleménye szerint a 45 éves férfi 2010-ben a felügyeletére bízott kiskorúról pornográf felvételeket készített, amelyeket otthonában tartott. Emellett 2016 és 2018 között több ezer, kiskorúakat ábrázoló pornográf felvételt szerzett meg és tárolt a számítógépén. A vádlott ezeket az internet böngészők elől elzárt részén, az úgynevezett "darkneten" kutatta fel, és maga is osztott meg ilyen felvételeket.

A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség az elkövető felügyelete alatt álló személy sérelmére felvétel készítésével, valamint felvétel átadásával és tartásával elkövetett gyermekpornográfia bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságra.

Az új büntetőeljárási törvény által bevezetett, eljárást gyorsító szabályokat alkalmazva, a bíróság által tartott előkészítő ülésen a vádlott a terhére rótt bűncselekmények elkövetését beismerte, és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról. A bíróság a vádlott bűnösséget beismerő nyilatkozatát elfogadta, és a férfit 9 év börtönbüntetésre ítélte.

Az ítélet nem jogerős, az ügyészség a büntetés súlyosítása érdekében fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok