Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2018. December 12. 16:10, szerda | Belföld
Forrás: mti

Ajándék jár a véradásért az ünnepekkor

Ajándék jár a véradásért az ünnepekkor

A biztonságos hazai vérkészlet fenntartása érdekében a decemberi ünnepek előtt és között véradásra hív mindenkit a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ).

A vérellátó szolgálat az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta, az ünnepek alatt egy ötnapos és egy négynapos hosszú hétvége követi egymást, és tekintettel az egyes vérkészítmények rövid tárolási idejére, ahhoz, hogy ezekben a napokban is maradéktalanul biztosítani tudják a szükséges vérkészítményeket, nagyon fontos, hogy ünnepek előtti és ünnepek közötti véradásukkal minél többen segítsék a betegellátást.

Azokat, akik december 12. és 22. között adnak vért, egy doboz szaloncukorral, akik pedig 27-29-én mennek el vért adni, „szerencsehozó lencsével” ajándékozzák meg.

A véradási helyszínekről és időpontokról a www.ovsz.hu/ver/veradasok és a veradas.hu/adjvert/veradasok internetes oldalakon lehet tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani

2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.