Hírek
2018. Február 01. 18:06, csütörtök |
Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:
Huszonhét évi börtönbüntetésre ítélték a "halál papját" Belgiumban

Huszonhét évi börtönbüntetésre ítélték csütörtökön a "halál papjának" is nevezett egykori ápolót és római katolikus diakónust Belgiumban, akit öt ember meggyilkolásában talált bűnösnek a brugge-i bíróság.
A Le Soir című belga lap beszámolója szerint a 61 éves Ivo Poppe elismerte, hogy többeket "halálba segített" a francia határ közelében található Menen település kórházában, ahol annak idején dolgozott. Mint mondta, levegőt fecskendezett be áldozatai vénájába, ezzel halálos kimenetelű légembóliát okozva.
A férfit saját anyja, apósa, két nagybátyja és egy ismeretlen kórházi beteg meggyilkolásában találták bűnösnek.
Az ügyészség életfogytiglani szabadságvesztés kiszabását kérte.
Poppe korábban arról számolt be, tíz-húsz emberrel végzett, hogy véget vessen a szenvedéseiknek, a vádhatóság véleménye szerint ráadásul még ennél is sokkal több áldozata lehetett a férfinak, legalább ötven gyanús halálesetről van szó.
A háromgyermekes férfit 2014-ben tartóztatták le, miután pszichológusának arról számolt be, hogy emberek tucatjait részesítette "kegyes halálban".
A "halál papja" a nyolcvanas és a kilencvenes években dolgozott ápolóként a meneni kórházban, diakónussá szentelése után pedig még 2011-ig látogatta a betegeket.
Belgiumban 2002-ban legalizálták az eutanáziát szigorú körülmények mellett a felnőttek számára, 2014-ben pedig kiterjesztették a szabályozást az ítélőképességük birtokában lévő, gyógyíthatatlan betegségben szenvedő kiskorúak számára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.