Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2023. Szeptember 07. 06:00, csütörtök | Külföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - A szlovák kormány katonák készenlétbe helyezéséről döntött az illegális migráció erősödése miatt

Illegális bevándorlás - A szlovák kormány katonák készenlétbe helyezéséről döntött az illegális migráció erősödése miatt

Szlovákiában az év végéig mintegy 500 hivatásos katonát helyeznek készenlétbe, hogy szükség esetén vegyes járőrökben segítsék a rendőröket az illegális migrációval összefüggésben megnőtt feladataik ellátásában - döntött szerdán a pozsonyi kormány a TASR közszolgálati hírügynökség jelentése szerint.

Ódor Lajos ügyvezető miniszterelnök mindazonáltal úgy vélekedett: az ország számára az illegális migráció nem jelent közvetlen fenyegetést. Kijelentette: a helyzetet ellenőrzésük alatt tartják, s eddig nem került sor komolyabb incidensekre.

A szerdán jóváhagyott javaslatot előterjesztő szaktárca az intézkedés szükségességét az országba belépő illegális migránsoknak az utóbbi időszakban megnövekedett számával és az ezzel összefüggő kihívásokkal indokolta. "Az utóbbi időszakban jelentős mértékben megnövekedett másodlagos tranzitmigráció tapasztalható, miközben olyan számokról van szó, amelyek már 2021 óta jelentősen meghaladják a 2015-ben tapasztalt szintet" - írták az indoklásban.

A tárca keddi közlése szerint tavalyhoz képest idén megsokszorozódott az elfogott illegális bevándorlók száma, és már meghaladta a 27 ezret.

Címkék: migráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.