Hírek
2017. Szeptember 26. 13:13, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Kirabolt egy szoláriumot, majd viperával támadta meg osztálytársát

Kétrendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás, valamint súlyos testi sértés miatt vádat emeltek egy fiatalkorú fiú ellen, aki tavaly kirabolt egy szoláriumot,
majd másfél hónappal később viperával támadt egy osztálytársára Budapesten.
Ibolya Tibor fővárosi főügyész keddi, az MTI-hez eljuttatott közleményében az áll: a vádirat szerint az elkövetéskor 16 éves fiú tavaly október 20-án éjszaka bement egy XV. kerületi szoláriumba, ahol az alkalmazottat késsel megfenyegette, a bevételt követelte tőle, majd felszólította, hogy adjon neki valami drága krémet is. Utóbbit már nem várta meg, benyúlt a pult mögé, az ott tartott krémek közül felmarkolt huszonötöt, majd a pénzzel és a kozmetikumokkal elmenekült.
A fiatalkorú a vád szerint mintegy másfél hónappal később újabb bűncselekményt követett el; december 6-án, szintén a főváros XV. kerületében éppen hazafelé tartó egyik osztálytársát támadta meg. A vádlott a fiút egy teleszkópos bottal ütötte meg, majd a földre került sértettől elvette a mobiltelefonját. A kiskorút nyolc napon túl gyógyuló, súlyos sérüléssel vitték kórházba.
A fiatalkorú elkövetővel szemben a Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség gyermek- és fiatalkorúak bűnügyeinek részlege nyújtott be vádiratot. A kiszabható büntetés felső határa hét és fél évig terjedő szabadságvesztés. A vádlott előzetes letartóztatásban van.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.