Hírek
2019. November 28. 09:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Problémát talált több kapszulás kávénál a Nébih
Eszpresszó típusú kapszulás kávékat vizsgált legújabb Szupermenta tesztjében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), 24 mintából 6-nál indult hatósági eljárás,
amelyből háromnál megtévesztő jelölés miatt 440 ezer forintos bírságot is kiszabtak a hivatal felügyelői - közölte a Nébih csütörtökön az MTI-vel.
Ugyanakkor kiemelték, a komplex ellenőrzés megállapította, hogy a kapszulás kávék biztonsággal fogyaszthatók.
A tesztben 16 koffeintartalmú és 8 koffeinmentes kapszulás kávét ellenőriztek. Vizsgálták többek között a kapszulákban található kávéfajtákat, a termékek koffeintartalmát és megmérték a termékek gluténtartalmát is, mert annak jelenléte felveti a hamisítás gyanúját. Pozitívumként értékelte a hivatal, hogy ilyen problémával nem találkoztak.
A kapszulákban található kávéfajták vizsgálatánál azonban kiderült, hogy két terméknél nem egyezett a kapott laboratóriumi eredmény és a csomagoláson jelölt kávéfajta. Az egyik kávé jelölése szerint a termék csak arabica kávét tartalmaz, az analízis azonban 86 százalékban arabica és 14 százalékos arányban robusta fajtát is kimutatott. A másik érintett termék jelölésén arabica és robusta szerepelt, miközben a termék 100 százalékban robusta kávét tartalmazott. Egy termék jelölésén feltüntették, hogy a koffeinmentes kávét természetes úton, mindenfajta kémiai adalékanyag hozzáadása nélkül állították elő, miközben a vizsgálatok kimutatták, hogy a koffeinmentesítés etil-acetát oldószerrel történt.
A laboratóriumi-hatósági vizsgálatok eredményeként a fogyasztót megtévesztő súlyosabb jelölési hibák miatt az összesített rangsorból végül kizártak 3 kapszulás kávét.
A Szupermenta termékteszt kedveltségi vizsgálatán a koffeintartalmú kapszulás kávék közül a Nespresso Espresso Livanto végzett az első helyen, a koffeinmentes kapszulás kávéknál pedig az Amaroy Bar Italia Decaffeinato lett a legjobb.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.