Hírek
2022. Február 02. 17:25, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sokan fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, de nincs járvány
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján január 17. és 23. között 15 400-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, az ezt megelőző hetinél 29 százalékkal többen, de nincs influenzajárvány
- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a honlapján szerdán közzétett jelentésében.
Hangsúlyozták, a koronavírus okozta fertőzés tünetei klinikailag nem különíthetők el az influenzaszerű tünetegyüttestől, különösen az ötödik hullámot okozó omikron variáns okozta fertőzésnél.
A virológiai adatok egyértelműen azt mutatják, hogy az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz forduló betegek egy jelentős részénél koronavírus-fertőzés áll a tünetek hátterében - írták.
Közleményük szerint a 3. héten 16 közigazgatási területen emelkedett, kettőben csökkent, kettőben nem változott az influenzás panaszokkal orvoshoz fordulók száma az előző héthez viszonyítva.
Az orvoshoz forduló betegek 23,5 százaléka 14 év alatti, 37,9 százaléka 15-34 éves, 26,2 százalékuk a 35-59 évesek, 12,4 százalékuk a 60 éven felüliek korosztályába tartozott.
Az NNK megjegyezte: a klinikai adatok alapján a heti esetszám meghaladja a influenzajárvány küszöbértékét, azonban a virológiai adatok azt mutatják, hogy az influenzaszerű megbetegedésekért a koronavírus is felelős.
Hozzátették: a tavalyi (2020/2021) influenzaszezonban a járványügyi intézkedések miatt az influenza terjedése a korábbi időszakokhoz képest jelentősen alacsonyabb volt, ezért a 2021/2022-es szezonra vonatkozó járványküszöböt alacsonyabb szinten határozták meg.
A virológiai adatok az influenzavírus erősödő aktivitását mutatják az országban, de az omikron variáns által okozott járványhullám jelentősen befolyásolja a figyelőszolgálat által gyűjtött adatokat, ezért nem jelenthető ki, hogy Magyarországon megkezdődött volna az influenza járványos terjedése, azaz influenzajárvány lenne - írták.
A tavalyi év 40. hete és az idei év 3. hete között összesen 666 laboratóriumi vizsgálatban 18-nál igazoltak influenza A vírus okozta fertőzést. Százharmincnégy megbetegedés hátterében légúti óriássejtes (RSV), tizenegy esetben adenovírus-, negyvenöt esetben koronavírus-fertőzés állt. A kórházakban kezdeményezett diagnosztikus célból elvégzett vizsgálatok 11 esetben influenza A vírust, 121 mintánál légúti óriássejtes vírust (RSV) mutattak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.
2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában
Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.