Hírek
2012. Július 19. 12:24, csütörtök |
Helyi
Forrás: mti.hu
Tapolcai alpolgármester: kijavítható a sportcsarnok tetőszerkezete

Az újabb szakértői vélemény szerint kijavítható a tapolcai sportcsarnok tetőszerkezetének tartóeleme, amely még február végén sérült meg - mondta Sólyom Károly (Fidesz-KDNP) alpolgármester csütörtökön az MTI-nek.
A tetőszerkezet egyik fagerendája egy vívóverseny közben repedt el, a küzdőtéren lévők és a lelátón ülők egy nagy reccsenést hallottak. A versenyzők és a szurkolók - összesen mintegy ötszázan - pánik nélkül hagyták el a létesítményt. A helyszínre hívott statikus az épületet veszélyesnek nyilvánította, később az építési hatóság engedélyezte az összesen kétezer négyzetméteres csarnok egyes részeinek - irodák, fitneszterem - újbóli használatba vételét.
Sólyom Károly elmondta, hogy elkészült a második szakértői vélemény, amely szerint kijavítható a rendezvénycsarnok tetőszerkezete. Az alpolgármester emlékeztetett, hogy az első vizsgálat szerint a megsérült tartógerenda miatt a 2003-ban épült sportcsarnok teljes tetőszerkezetét le kellett volna cserélni, a bontás költsége pedig csaknem 100 millió forint lett volna.
Az új szakvélemény szerint csak a megrepedt tartógerenda fölött kell megbontani a tetőt, a másik öt áthidaló elem esetében a megerősítés nem is érinti a tetőszerkezetet. Ez lényegesen kisebb beavatkozás, mint elsőre látszott - mondta, hozzátéve, hogy a javítás a roncsolódott fagerendánál nagyjából 120 négyzetméteres területet érint, míg a többinél egyenként pár 10 négyzetméterről lehet szó. A javítási munkálatokat a tervezést és az engedélyezést követően október közepére, november elejére szeretnék befejezni.
Közlése szerint a csarnokot üzemeltető cégnek február vége óta, az elmaradt rendezvények miatt 4-5 millió forint bevételkiesése keletkezett. Az önkormányzat a küzdőtér részleges használatbavételére újból engedélyt kért a pápai önkormányzat építési hatóságától, erre a következő héten kaphatnak választ - fűzte hozzá Sólyom Károly.
A födémet összesen nyolc fagerenda tartja, a sérült tartóelem az eset óta alá van támasztva.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:35, hétfő | Életmód
Soltész Miklós: hamarosan új program indul a falusi templomok felújítására
Hamarosan új templomfelújítási programot írnak ki, amely az ötezernél kevesebb lakosú falvakat érintheti